مقصران بدحجابی

اهل قصور و مقصران
مسئله حجاب، حتی در معماری ساختمان های ما نیز مورد غفلت واقع شده است. قدیمی ها می گویند، خانه های آنها اندرونی و بیرونی داشت اما الآن در ورودی اکثر آپارتمان ها به سوی آشپزخانه های اوپن باز می شود تا آنجا که آیت الله جوادی آملی می گوید: «آشپزخانه اوپن، اسلامی نیست.»
پلیس باید طرح برخورد با بدحجاب های تعمدی را در دستور کار خود قرار دهد و آن عده ای که به قصد ترویج بدحجابی یا خودنمایی، در جامعه پرسه می زنند را از جامعه، جمع کند. اگر این اتفاق بیفتد، شهر ما از آلودگی مهم تر از هوا و صوتی، پاک می شود و آن بدحجابی است. حجاب، جزئی از دین اسلام است و باید در جامعه مسلمان رعایت شود. این با منطق مردمسالاری هم انطباق دارد چرا که اکثریت جامعه، خواهان حجاب هستند. اما عده ای برای خوشامد اقلیتی قلیل، گرفتن رأی این افراد یا جلب نظر غربی ها، با بدحجاب ها مسامحه کرده یا بدحجابی را رواج می دهند. «نورالله حیدری» مخبر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، جریان انحرافی را مسبب افزایش بدحجابی می داند و می گوید: «این جریان معتقد است باید بدحجاب ها را کاملا آزاد بگذاریم و در کنار آن توصیه به حجاب و عفاف داشته باشیم اما افراد در انتخاب حجاب یا بدحجابی مختارند.»
در گذشته نیز گروه های سیاسی که بعدها فساد اقتصادی و سیاسی شان هم برملا شد، مانع از رواج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه می شدند.
 امسال ماه مبارک رمضان در تابستان قرار گرفته و عده ای ممکن است به بهانه گرما، حرمت این ماه را نگه ندارند. باید بدانیم اگر حریم الهی شکسته شود همه مسئولند حتی آنان که در برابر این مسئله، سکوت کردند. بنابراین لازم است دستگاه های مسئول، اقدام کنند و اگر جریان انحرافی به دولت سایه انداخته و مانع از اجرای فرهنگ عفاف و حجاب است، دیگران به وظیفه خود عمل نمایند.

زمانی که گدایان در سریال ها، چادری شده اند و متمولین و ثروتمندان خانم های «های کلاس»ی هستند که نماد مترقی بودنشان مانتویی بودن و مشخص شدن چند تار موی است، دیگر دختر نوجوان دوره دبیرستانی برای اینکه در کنار خیابان سکه کف دستش نگذارند فرار می کند از چادر. اگر فرض کنیم اتوبان فرهنگی حجاب دو سر داشته باشد؛ شرق و غرب. شرق را نماد حجاب اسلامی و غرب را نماد بی حجابی اروپایی بنامیم متاسفانه سردمداران فرهنگی جمهوری اسلامی در چند ساله اخیر با سرعت غیر مجاز در لاین شرق به غرب در حرکتند و روز به روز از فرهنگ اسلامی دورتر و دورتر می شوند. گواه این سخن نگارنده جهت دهی سینماها، صدا و سیما (تلویزیون: وضعیت گاهاً اسف بار بازیگران سریالهای تلویزونی و رادیو: سخنان هجو و لودگی که بعضا از مجری های زحمتکش این صنف به گوش می خورد)، بعضا اساتید دانشگاه و افراد تحصیلکرده و … می باشد. از سوی دیگر وقتی پا به عرصه خصوصی افراد مشهور جامعه می گذاریم به راحتی در می یابیم که وقتی الگو فرهنگی جوانان ما چنین افرادی باشند نباید از جوانان جامعه انتظار دیگری داشت.  راستی جای سوال دارد در جامعه هنری چند بازیگر زن داریم که «چادر»ی باشند و یا اگر بخواهیم چادر را برابر با حجاب قرار ندهیم چند بازیگر محجبه خانم داریم که شرع اجتماع بتواند او را بعنوان یک محجبه بپذیرد.
آقایان فرهنگی تا بحال چند مقاله علمی در رابطه با «شبیخون فرهنگی» که مقام معظم رهبری سال ها پیش ما را از آن بیم داده بودند، خوانده اید؟
برای مبارزه با تهاجم فرهنگی شما چه کار کرده اید و دشمن برای ترویج آن چکارها کرده است؟ ؟ ؟

منابع  
قرآن کریم
* طباطبایی، محمد حسین، المیزان فی تفسیر القرآن، نشر موسسه اعلمی بیروت، 1411 ه.ق
* محمدی نیا، اسدالله ، بشهت جوانان، نشر سبط اکبر، زمستان 1379 
* مطهری ، مرتضی، نظام حقوق زن در اسلام، انتشارات صدرا، تیر 1382، چاپ34 
* مطهری ، مرتضی، مساله حجاب، انتشارات صدرا، فروردین 1374، چاپ چهل و یک 
* اکبری –محمد رضا، حجاب در عصر ما، انتشارات پیام آزادی، 1380 چاپ اول
* حسینی ، سیدمجتبی، نگاه و پوشش(از مجموعه پرسشهای دانشجویی) ، نشر معارف، زمستان 1386 
* خرمی مشکانی، ابراهیم، چرا حجاب؟، انتشارات مرسل، اسفند 1383، چاپ اول 
* بهزادپور، سیمیندخت(فضه) ، نقش حجاب در توسعه ، نشر زعیم، 1382، چاپ اول 
*رجبی، عباس، حجاب و نقش آن در سلامت روان، نشر موسسه امام خمینی، پاییز 1385، 
*جمعی از نویسندگان ، تفسیر موضوعی، نشر معارف ، 1383 
*وثوقی، منصور و نیک خلق، علی اکبر، مبانی جامعه شناسی، انتشارات بهینه، 1386، چاپ نوزدهم. پایگاه رسا نیوز پایگاه عفاف و حجاب  بولتن نیوز 
* سعید ساداتی  کتاب «خواهرم حجاب سعادت است‏»، نوشته: محمد ابراهیم الموحد القزوینی، مترجم: یوسف آبادنی

 

 

/ 0 نظر / 24 بازدید